Kde nič tu nič 

všetky tieto zážitky môžete okúsiť prostredníctvom našej spoločnosti . Môžete si vybrať tie, ktoré vás najviac zaujímajú a my vám na základe vami vybraných zážitkov, vytvoríme plán cesty na mieru . 

Vyhliadka nad Starinou

Vyhliadka nad vodnou nádržou Starina Starina je vodárenská nádrž, ktorá primárne slúži na zásobovanie východného Slovenska pitnou vodou. V rámci Slovenska je to najväčšia vodná nádrž na pitnú vodu a dokonca je jednou z najväčších umelých zásobární pitnej vody v celej Strednej Európe. Pretože je Starina významný zdroj pitnej vody, platia tu prísne pravidlá správania sa (I. a II. stupeň hygienickej ochrany). Je zakázané sa tu kúpať, člnkovať, alebo chytať ryby, prípadne kempovať v jej okolí.

Rozhľadňa Holica

Rozhľadňa Holica Malá drevená rozhľadňa, ktorá je súčasťou náučného chodníka Miroslava Poliscuka.

Park tmavej oblohy Poloniny

Park tmavej oblohy Poloniny je prvý park tmavej oblohy na Slovensku. Stal sa 20. parkom tmavej oblohy vo svete. Cez deň potrebuje človek, živočíchy a rastliny svetlo, v noci potrebujú tmu. Úplne prirodzená nočná tma, ktorá by bola neovplyvnená umelým osvetlením ľudí, na Slovensku už neexistuje. Môže za to svetelné znečistenie. Stále sa však nájdu miesta, kde je toto ovplyvnenie minimálne. Takýmto miestom je aj Národný park Poloniny, ktorý je z pohľadu svetelného znečistenia najtmavšou oblasťou.

observatórium na Kolonickom sedle

Astronomické observatórium na Kolonickom sedle je vysunutým odborným pracoviskom Vihorlatskej hvezdárne v Humennom. Je situované v oblasti s veľmi nízkou úrovňou svetelného znečistenia. Vďaka tomu je mimoriadne vhodným miestom na astronomické pozorovania nielen pre verejnosť ale i pre odbornú prácu. Na večerné pozorovania pre verejnosť sú vyhradené dva teleskopy na betónovej plošine, ktorá pojme cca 15 osôb.

Medova baba

Medova baba je socha je súčasťou Galérie monumentálnej sochárskej tvorby. Je vysoká 7,1 m a vyrobená zo sedemmetrového dobového kmeňa. Názov sochy je spojený s históriou - nazýva sa podľa Žofie Maťašovskej, jednoduchej skromnej ženy, ktorá sa tu v roku 1928 presťahovala z Poľska spolu so svojim manželom. Zatiaľ, čo on pracoval v lese, ona sa so svojimi dvoma dcérami takmer 25 rokov venovala včeláreniu. Starala sa približne o 80 úľov. Chýr o úspešnej včelárke a jej kvalitnom mede sa šíril rýchlo.

Medova baba

Medova baba

Hostovické lúky

Hostovické lúky sú prírodnou rezerváciou od roku 1980. Predstavujú mokré lúky s bohatou, rôznorodou a najmä chránenou vegetáciou, ale i chránenými druhmi vtáctva a hmyzu. Tieto lúky sú však unikátne aj niečím iným. Len tu a nikdy inde na Slovensku, nájdete rozsiahly výskyt kosatca sibírskeho. Okúzľujúci pohľad na Hostovické lúky hojne posiate fialovými hlavičkami tohto vzácneho kvetu sa vám naskytne hlavne v období jeho rozkvetu, ktorý zvyčajne býva v máji a júny.

Beňatinský travertín.
Sninský kameň (1 006,0 m n. m.)

Sninský kameň (1 006,0 m n. m.) je vrch v sopečnom pohorí Vihorlatské vrchy. Je najnižšou vihorlatskou tisícovkou z piatich Na vzniku Sninského kameňa sa podieľala sopečná činnosť. Konečnú podobu mu však vymodeloval mráz a voda. Tento vyvreninový andezitový útvar sa skladá z dvoch samostatných skalných brál a to plošne menšieho ale vyššieho Malého Sninského kameňa (1 006 m n. m.) a nižšieho ale plošne väčšieho Veľkého Sninského kameňa (998 m n. m.). Ich priemerná výška je 20 metrov.

Drevený kostol Jalová

Drevený kostol Jalová Drevený kostolík sv. Juraja z roku 1772 sa nachádza sa v okrese Snina. Tento kostolík je evidovaný v Ústrednom zozname pamiatkového fondu pod č. 125.

Beňatinský travertín

Beňatinský travertín Tyrkysové jazierko vzniklo v bývalom kameňolome, kde sa našla skamenelina 5 metrov dlhej ryby, preto bolo ťažba zastavená. Zároveň došlo k zaplaveniu kameňolomu spodnou vodou a vytvoreniu jazierka, ktoré svojou scenériou pripomína Plitvické jazerá. Beňatina sa nachádza v okrese Sobrance medzi dedinami Beňatina a Inovce. Na 10 metrov vysokých útesoch je zaujímavo sfarbený vápenec, jeho červenohnedé sfarbenie.

Mini ZOO Snina

Mini ZOO Snina

Brekovský hrad

Brekovský hrad bol stredoveký hrad, ktorého ruiny možno ľahko sledovať pri ceste medzi mestami Strážske a Humenné. Vidno ho už zďaleka. Nachádza sa na západnom okraji Humenských vrchov – súčasť Vihorlatských vrchov, nad obcou Brekov v nadmorskej výške 280 m n. m. Bol vybudovaný v stredoveku ako strážny hrad spolu s inými blízkymi hradmi – Jasenov, Vinné, Čičva. Z hradného vrchu je ďaleký kruhový výhľad. Hrad Brekov bol v roku 1963 vyhlásený za kultúrnu pamiatku.

Drevený kostol Uličské Krivé

Drevený kostol Uličské Krivé Cerkva archanjela Michala pochádza z roku 1718. Je situovaná uprostred obce a svojou krásou upútava pozornosť všetkých okoloidúcich. Trojdielna zrubová stavba spočíva na nízkych kamenných základoch. Steny z obidvoch strán sú ponechané v pôvodnom stave. Oltárna časť má polygonálny tvar. Z mohutnej stupňovitej šindľovej strechy v tvare nepravidelnej valby vyčnievajú dve neveľké veže s jednoduchými krížmi. Ikonostas pochádza z 18. storočia.

Brekovský hrad

Brekovský hrad

Jasenovský hrad

Jasenovský hrad

Jasenovský hrad

Jasenovský hrad je zrúcanina hradu na zalesnenom chrbte Humenských vrchov patriacich pod Vihorlatské vrchy. Nachádza sa v nadmorskej výške 392 m n. m. zhruba 4 km na juh od Humenného a zhruba 1 km od obce Jasenov (od ktorej je odvodený názov hradu "Jasenovský hrad". Z hradu sú pekné výhľady predovšetkým severným smerom na Humenné a okolie. Jasenovský hrad bol v roku 1963 vyhlásený za kultúrnu pamiatku. Súčasný stav Zo stredovekého hradu sa zachovali predovšetkým murivá paláca a šijovej veže.

Ďurkovec

Ďurkovec sa vypína na severovýchode Slovenska v Bukovských vrchoch na hranici s Poľskom, severo-severovýchodne od obce Runina. Jeho vrcholom prechádza slovensko-poľská štátna hranica. Nachádza sa v hlavnom hrebeni pohoria, medzi vrchmi Pľaša (1 162,8 m n. m.) na severozápade a Jarabá skala (1 199,0 m n. m.) na východo-severovýchode. Odbočuje z neho rázsocha Veľkého Bukovca. Vrch je v oblasti, ktorá je z pohľadu svetelného znečistenia najtmavšou oblasťou na Slovensku.

Hrad Čičava

Hrad Čičava

Minigaléria drevených kostolíkov

Minigaléria drevených kostolíkov v Uliči Jedinečnou turistickou atrakciou Uliča, jednej z najvýchodnejšie položených slovenských obcí, je galéria modelov východoslovenských drevených kostolíkov, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou nášho národného kultúrneho dedičstva. Modely, medzi ktorými možno nájsť napríklad kostolík z Uličského Krivého, z Ruského Potoka či z Topole, sú vyrobené z tvrdého dubového a borovicového dreva v mierke 1:10. Galéria sa nachádza pod holým nebom v príjemnom prostredí.

Hrad Čičava

Hrad Čičava alebo Čičva je zrúcanina hradu z 13. storočia stojaca na zalesnenom výbežku Beskydského predhoria v podcelku Mernícka pahorkatina, nad obcou Sedliská – miestna časť Podčičva. Nachádza sa južným smerom od vodnej nádrže Veľká Domaša v nadmorskej výške 205 m n. m. Hrad poškodilo posledné Rákociho povstanie v roku 1711 a odvtedy je zrúcaninou. Z hradného kopca sú ďaleké výhľady. Hrad Čičava bol v roku 1963 vyhlásený za kultúrnu pamiatku.

Krypta v Osadnom

Krypta v Osadnom História krypty v Osadnom je tesne spätá so stavbou pravoslávneho chrámu a okolnosťami okolo návratu obyvateľov obce k Pravoslávnej viere v roku 1926.Obnoviteľ Pravoslávia otec Alexander Cuglevič sa dohodol s veriacim, že je potrebné pochovať padlých ruských vojakov z Prvej svetovej vojny na dôstojnom mieste, pretože ich hroby boli roztrúsené po celom chotári, aby zostali v pamäti národ. A tak sa rozhodli vystaviť kryptu, na ktorej bude postavený chrám.

Skanzem Humenné

Skanzem Humenné

Skanzem Humenné

Skanzem Humenné Najvýznamnejším objektom, ktorý majú návštevníci tohoto skanzenu k dispozícii je gréckokatolícky drevený Kostol sv. Michala Archanjela, ktorý bol vraj postavený bez pomoci klincov. Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Michala Archanjela postavili v roku 1794. Je to trojdielna zrubová stavba lemkovského typu. Trojitosť priestoru je navonok zvýraznená tromi vežami. Ikonostas je z 18. storočia, niektoré ikony zo 16. a 17. storočia.

Mini ZOO Snina

Mini ZOO Snina

Balnica

Balnica

Balnica

Balnica Bieszczadzká úzkokoľajka v Poľsku. Je u nás na Slovensku menej známa. Jej zastávka Balnica sa však nachádza takmer priamo na Slovensko - Poľskej štátnej hranici asi 1,5 hodiny cesty peši po žltej turistickej značke zo slovenskej obce Osadné, ktorá sa nachádza ešte niekoľko kilometrov na východ od Medzilaboriec.

Ďurkovec

Ďurkovec

Jarabá skala, alebo Riaba skala

Jarabá skala, alebo Riaba skala (1 199,0 m n. m.)

Drevený kostol Kalná Roztoka

Drevený kostol Kalná Roztoka Cerkva sv. Bazila Veľkého bola postavená koncom 18. storočia a obnovená v roku 1839. Je to trojdielna zrubová stavba s polygonálnou oltárnou časťou. Zvonku je zrub omastený hlinou a obielený, v dôsledku čoho chrám pôsobí dojmom murovanej stavby. Z valbovej šindľovej strechy nad babincom vyčnieva veža; nad oltárnou časťou sa nachádza miniatúrna kupolovitá vežička s krížom. Ikonostas je z 18. storočia. Ikona Kristus je datovaná roku 1773.

Jarabá skala

Jarabá skala, alebo Riaba skala (1 199,0 m n. m.) je tretí najvyšší vrch Bukovských vrchov, zároveň v Národnom parku Poloniny. Prechádza cez neho slovensko-poľská štátna hranica. Na slovenskej strane sa nachádza skalné more, dlhé niekoľko desiatok metrov. Vzniknuté skalné bralo (1 167,2 m n. m.) je vyhliadkovým miestom s osadenou drevenou plošinou. Spolu s Ďurkovcom spadá do národnej prírodnej rezervácie Jarabá skala, vyhlásenej v roku 1964 na výmere 359,94 ha s najvyšším 5. stupňom ochrany.

Drevený kostol Ruská Bystrá

Drevený kostol Ruská Bystrá V roku 2008 bol zapísaný s ďalšími 7 drevenými kostolmi Karpatského oblúka do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Cerkva sv. Mikuláša - biskupa, postavená na začiatku 18.storočia. Drevená trojdielna zrubová stavba pozostáva z oltárnej miestnosti, lode a podvežia. Oltárna miestnosť má polygonálny (6-uholníkový) tvar. Strecha je šindľová. Jej takmer pravidelný.

Kremenec (1 221,0 m n. m.)

Kremenec (1 221,0 m n. m.)

Kremenec (1 221,0 m n. m.)

Kremenec (1 221,0 m n. m.)je najvyšší vrch Bukovských vrchov, zároveň v Národnom parku Poloniny. Vrch je v oblasti, ktorá je z pohľadu svetelného znečistenia najtmavšou oblasťou na Slovensku. Vznikol tu prvý park tmavej oblohy na Slovensku pod názvom Park tmavej oblohy Poloniny. Samotný vrchol Kremenca – najvyšší bod s nadmorskou výškou 1 221,0 m n. m. sa už nachádza mimo územia Slovenska, cca 150 metrov východnejšie od našej hranice, na poľsko-ukrajinskej štátnej hranici.

Wielka Rawka (1 307,2 m n. m.)

Wielka Rawka (1 307,2 m n. m.)

Wielka Rawka (1 307,2 m n. m.)

Wielka Rawka (1 307,2 m n. m.) je najvyšší vrch hraničného pásma v Západných Bieščadoch (poľ. Bieszczadach Zachodnich). Vrch je svojou výškou a atraktivitou významný. Nachádza sa juhozápadne od poľskej obce Ustrzyki Górne v Bieščadskom národnom parku (poľ. Bieszczadzkim Parku Narodowym), ktorý je súčasťou medzinárodnej biosférickej rezervácie Východné Karpaty, vyhlásenou UNESCO v roku 1993. Výnimočne strmý je severovýchodný svah, ktorý je sezónne lavinózny. Vrch je triangulačným bodom.

Morské oko

Morské oko

Morské oko

Morské oko, v minulosti nazývané Veľké Vihorlatské jazero, je najväčšie jazero vo Vihorlatských vrchoch a tretie najväčšie prírodné jazero na Slovensku po Štrbskom plese a Veľkom Hincovom plese vo Vysokých Tatrách. Je jedno z najkrajších zátiší na Slovensku, ktoré si zachovalo romantiku a prirodzený pôvab. Morské oko je atraktívnym a častým turistickým cieľom, vedú sem turistické chodníky od Remetských a Zemplínskych Hámrov. Z Morského oka je neďaleko na obľúbený Sninský kameň.

Vihorlat

Vihorlat (1 075,5 m n. m.) je najvyšší vrch sopečného pohoria Vihorlatské vrchy, jeho výrazná dominanta. Podľa vrchu dostalo názov aj samotné pohorie. Vihorlat je tiež najvyšším bodom okresu Humenné. Vihorlat sa nachádza vo východnej časti Slovenska v Prešovskom kraji, v okrese Humenné, vo Vojenskom obvode Valaškovce. Patrí do katastrálnych území Valaškovce-Juh a Valaškovce-Stred.

Vihorlat (1 075,5 m n. m.)

Vihorlat (1 075,5 m n. m.)

Drevený kostol Hrabová Roztoka

Drevený kostol Hrabová Roztoka Cerkva sv. Bazila Veľkého bola postavená v polovici 18. storočia. Trojdielna zrubová stavba je prikrytá valbovou šindľovou strechou s dvomi vežičkami. Steny vo vnútri a zvonku majú doštené šalovanie. Interiér je prevažne barokový, pochádza z II. polovice 18. storočia. Ikonostas je z konca 18. storočia. V interiéri sa nachádza zaujímavá skriňa zhotovená v gotickom slohu.

Drevený kostol Inovce

Drevený kostol Inovce Cerkva archanjela Michala bola postavená v roku 1836. Trojdielna zrubová stavba je prikrytá valbovou šindľovou strechou s dvomi vežičkami. Ikonostas je z polovice 19. storočia. Zaujímavá je ikona "Pieta" so signatúrou autora: Mankovič Michal, 1842.

Drevený kostol Ruský Potok

Drevený kostol Ruský Potok Pravoslávny chrám sv. Michala archanjela sa prvýkrát v listine spomína v roku 1746, kedy bola obec ešte samostatnou gréckokatolíckou farnosťou. Kostolík tvorí dominantu obce na jej východnom svahu. Pôvodne bol areál ohradený kamenným múrom s dvomi bránkami. V roku 1956 bola pri kostolíku postavená samostatná drevená zvonica. V šindľovej valbovej streche sú veľmi citlivo zakomponované dve vežičky. Ikonostas je z obdobia vzniku stavby.

Drevený kostol Topoľa

Drevený kostol Topoľa Cerkva archanjela Michala bola postavená okolo roku 1700. Obklopuje ju cintorín a umiestnená je na strmom kopci nad dedinou. V areáli sa nachádza samostatná zvonica postavená v 20. storočí na mieste staršej, oveľa jednoduchšej (zo štyroch stĺpov). Trojdielna zrubová stavba je prikrytá šindľovou valbovou strechou, z ktorej vyčnievajú dve vežičky. Zrub je chránený vysunutým podstreším.

HORSEBACK RIDING 

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. Feel free to drag and drop me anywhere you like on your page. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are.

 

 

ROCK CLIMBING

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font.

 

MOUNTAIN BIKING

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

RIVER RAFTING

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. Feel free to drag and drop me anywhere you like on your page. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are.